Bakış Açısını Değiştirerek Biriktirmeye Başlayan Kadir'in Hikayesi

20 Ekim 2010 tarihinde Trakya Üniversitesi Kariyer ve Yönetim Topluluğu'nun düzenlemiş olduğu ÖZLEM DENİZMEN İLE PARA DURUMU adlı seminerde tanışma fırsatım oldu.

Ve o günden sonra hayatımda birçok şey tamamen değişti. Özlem Hanım ile tanıştıktan çok değil bir  yıl  sonra  Van depremi oldu.  Ben üniversitede olduğum için depremden etkilenmedim fakat  ailem depremden etkilenmişti. O esnada özlem hanım tıpkı bir anne şefkat ile benim tekrardan hayatıma devam etmem için hem maddi hem de manevi destekleriyle yanımda olduğunu gösterdi. Benim hem okuyup hem de kendi paramı kazanmam için tavsiyelerde bulundu. Benim için yapmış olduğu yaşam koçluğu ve fikirleri  sayesinde  hiçbir olumsuzluğun insan hayatını mahvedemeyeceğini; insan  isterse  her şeyin üstesinden gelebileceğini hem kendi parasını kazanıp hem de okuyabileceğini hatırlattı.

Paranın amaç olmadığını hayatı ikame etmek için bir araç olarak kullanmak gerektiğini, isteklerin ve ihtiyaçların  farkına varılmasını,  birikim yaparken bütçenin büyüklüğünün değil kullanılacak yöntemlerin önemli olduğunu gösterdi. 

İşte ben bunun gibi harika fikirlerin sahibi olan Özlem Hanımın tavsiyelerine uyarak, küçük miktarlarla birikim yapıp bir öğrenci için önemli olan hayalimdeki fotoğraf makinesini aldım. Her şeyden önemlisi Özlem Hanımın dediği gibi ÖNCE İNSAN SONRA PARA sloganını hayat felsefesi yapıp mutluluğun çok uzakta olamadığını gördüm.

Her şey için çok teşekkür ederim.

Kadir Kanter

(01.01.1989 yılında Van Erciş te doğdum çok küçük yaşlarda abimin PVC atölyesinde hayata atıldım.

2008 yılında Trakya Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi  İşletme Bölümünü kazandım.

2012 yılında üniversiteden mezun oldum şuanda 100. Yıl Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktayım.)

Yorumlar
Kalan Karakter 800