“Bizimle Başaranlar – Ece Tezcan”

"Gereksizse almayın, kredi kartındaki para sizin değil” sözleri hep aklımın bir köşesinde.” Özlem Hanım’ın yazılarını takip ediyorum. Özlem Denizmen’in tavsiyesi üzerine yeni yıl planımı yaptım.

"Gereksizse almayın, kredi kartındaki para sizin değil” sözleri hep aklımın bir köşesinde.”

    • Özlem Hanım’ın yazılarını takip ediyorum.

    • Özlem Denizmen’in tavsiyesi üzerine yeni yıl planımı yaptım.Merhaba,

Adım Ece, 22 yaşındayım. Hacettepe İstatistik mezunuyum dolayısıyla yazılarınızı severek ve titizlikle takip ediyorum. Aynı zamanda tavsiyelerinizi de uygulamaya çalışıyorum.

Bugün de yeni yıl planlarımızı listeleyip tarihlendirmemizi tavsiye etmişsiniz.
Listemi hazırlamaya başladım ve başıma şöyle bir olay geldi. Bir süre önce yurtdışından online sınav satın almıştım ancak para kaybolmuştu. Ben dolandırıcılık olduğunu düşündüm çünkü satın aldığım firma paranın ulaşmadığını söylemişti. Bankaya "işlem itiraz dilekçesi" yazmıştım ancak henüz sonuç alamamıştım. Listemin en başına bankamı tüketici haklarına şikayet etmeyi ve paramı geri almayı ekledim.

Tabii bunu yaparken şeytan banka hesabımı kontrol etmem için beni dürttü ve gördüm ki dolandırıcılık sandığım bu ödemenin geri ödemesini bankam sigorta kapsamında karşılamış. Tam sizin yazınızı okuyup liste hazırlamaya başlamışken ilk maddenin gerçekleşmiş olması beni 1-0 önde hissettirdi.

Bu arada çok da sıkı tasarruf eden biriyim. Zaten pintiliğe yatkın bir huyum var, sizin de sürekli "gereksizse almayın" "kredi kartındaki para sizin değil" vb diyor olmanız beni daha çok gaza getiriyor ve özel tüketim kalemini kıstıkça kısıyorum.

Teşvikiniz ve tavsiyeleriniz için size minnettar olduğumu paylaşmak isterim.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın…

Ece Tezcan

Yorumlar
Kalan Karakter 800