Hafta Sonu Yapılabilecek Bütçenize Uygun Aktiviteler

‘Kabul! Hayatın koşuşturmacasından bunalıp nefes almaya ihtiyacımızın olduğu zamanlar olsa da gezdikten sonra keşke dememek için DERİN NEFESS, HUUUU bu yazı tam da size göre…’’

Kimine göre hafta sonu dinlenmek, bir müziğin ritmine kapılmak, kimine göre şehri dinlemek, kimine göre ise sadece kendi iç sesine kulak vermek...

SİZ HANGİSİNİ SEÇERSİNİZ?

1) TAK TAK TAK…Kapının çaldığını sandığınız anda…

Aslında ihtiyacınız olan şey gezmek değil belki de ertelediğiniz tadilat işlerini elinizden geldikçe evde halletmektir.Haftasonunuzu ertelenen işlerinize ayırmak güzel bir zamanlama olacaktır.

 2) Siz doğaya ne sunarsanız evren de size ona göre karşılık verir…

Doğa cebimize sığdıramayacak kadar eşsiz,bu haftasonu küçük çaplı bir dedektif olup doğayı keşfetmeye ne dersiniz sandviçler de mutfağınızdan size hediye olsun.

3) Vücudunuzun ve cebinizin dostu bisiklet…

 30 dk bisiklet sürmek 600 kalori yaktırıyormuş. Düşünsenize hem cebinize,hem de hafta sonu aktivitenize oldukça uygun bir planlama olabilir.

4) Bakmak ve görmek arasındaki farka bir de bu açıdan yaklaşalım dedik…

En son etrafınızda yaşananları ne zaman gördünüz? Bu haftasonu şehrinize uzaktan dikkatlice bakın ve bu sefer sadece bakmakla kalmayın şehrinizin güzelliklerini görüp gerekirse not alın sonuçta söz uçar yazı kalır demişler.

5) İçinizdeki çocuğa kulak verin bakalım size ne söylüyor?

Hafta sonu arkadaşlarınıza çeşitli görevler vererek birer yiyecek yapmalarını önerin ve kendi eviniz de bir oyun partisi planlayın bazen bugünden uzaklaşmak size ve sevdiklerinize iyi gelebilir tabii bu sayede cebiniz de çocuklar gibi şenlenecektir.

6) Öğrenmenin yaşı yoktur…

Bilgi, hepimizin hayatında derya deniz sonu yok.İnternette ilginizi çekebilecek yazıların bir listesini haftaiçinden yapıp hafta sonu ufkunuza yeni gemileri hareket ettirebilirsiniz.  

7) Anılar anılar anılar…

İnsan anılarına kolayca erişmek ister anılarında kaybolmak değil haftasonunu telefonunuzdaki ya da bilgisayarınızdaki resimleri düzenlemeye ayırın böylelikle tozlu anılara üfleyip eskileri yadetme fırsatı yakalamış olursunuz.

8) Diyar diyar dolaşmak için bilet almayı beklemeyin…Hayal gücünüze şans verin…

Kitaplar insanın en iyi dostudur.Kendinizi ve çevrenizi keşfetmek ve anlamak için haftasonunuzu kitap okumaya ayırabilirsiniz.Sonuçta hiçbir ulaşım aracı sizi İstanbul’dan Paris’e iki dakikada götürecek kadar gelişmedi.Dostunuzu evinde yani kitapları kütüphane de ziyaret edebilirsiniz.

9) Kendi karaokenizi yapmaya ne dersiniz?

Sizi sevenler sesinizin güzelliğine bakmıyor sonuçta…Bu hafta sonu evinizde sevdiklerinizle bir araya gelip neşeli bir müzik gecesi ile ruhunuzu doyurabilirsiniz.

10) Bir dil bir insan iki dil iki insan…

Dil öğrenmek için aklınıza gelen yalnızca kursa gitmek olmasın haftasonu internette video izleyerek de haftabaşında çevrenize yepyeni bir merhaba diyebilirsiniz.

Hayatın getirdiği güzellikler maddi değerle ölçülemeyecek kadar sınırsız…Herşeyin başı sevmekle ve istemekle başlar.Yapacağınıza inanıp irade gösterirseniz biriktiremeyeceğiniz para,aşamayacağınız yol kalmayacaktır.Yeter ki biraz sabır ve özveri gerisi çorap söküğü gibi… 

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800