Evde uygulayabileceğiniz 5 doğal peeling tarifi

Kadınların güzellik masrafı, hesapladığımız zaman bütçede önemli bir yer tutuyor. Bu masrafı en aza indirmek için evde hazırlanabilen tarifleri öğrenmekte fayda var.

1 5

Şeker, peeling için evde bulunan mükemmel bir malzeme. Sadece yüzeydeki değil, kıl köklerine yakın dokuyu da temizler.

Bir adet kesme şekeri iki yemek kaşığı gliserin ya da cildinize uygun bir başka bitki yağıyla karıştırın. Biz aloe verayı öneririz. Daha sonra karışımı avcunuzun içine alarak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Ilık suyla durumalamadan önce 5 dakika bekleyin.

2 5

Çiğ yulaf cildiniz için mükemmeldir. Yüzünüze sağlıklı bir renk verir.

Üç çay kaşığı çiğ yulafı bir çay kaşığı taze balla karıştırın. İçine bir çay kaşığından daha az elma sirkesi ekleyerek karıştırın.

Yapışkan hissi sizi rahatsız etmesin. Balın yüzünüzü sarması gerekiyor. Bu maskeyi de 15 dakika bekletmeniz gerekiyor.

3 5

Haftada bir kez zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırarak vücudunuzun tamamına masaj yapabilirsiniz. Tuz cildinizde uzun süre kaldığında tehlikeli, doğru miktarda kullanıldığındaysa mucizevidir. Kötü kokmasından çekiniyorsanız karışıma kayısı yağı da ekleyebilirsiniz.

4 5

Antioksidan zengini yeşil çay sadece içildiğinde değil, cilde direkt olarak uygulandığında da harikalar yaratır.İltihabı önleyici etkisiyle sivilceleri kurutur ve yeniden çıkmalarını engeller. Taze yeşil çayı demledikten sonra nemli tanecikleri yüzünüze uygulayın. İster 15 dakika bekletin, isterseniz masaj yaparak sürün. Diğer tariflerin içine de yeşil çay demi ekleyebilirsiniz.

5 5

Yoğurt ve ceviz cildin en büyük dostlarından! Ezilerek ufalanmış yarım çay fincanı cevizi, çeyrek çay fincanı sade yoğurtla karıştırın. Yoğurdun sulu taraflarını kullanın. Soğuk suyla durulamadan önce 10-15 dakika bekleyin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800