Çalışanların İş Yerindeki Mutluluğunu Artıran Hesaplı Yöntemler

Birkaç küçük adım ile çalışanlarınızın gülümsemelerini ve motivasyonlarının artmasını sağlayabilirsiniz.

Birçok araştırmayla da ortaya konmuş olduğu gibi, mutlu çalışanlarla dolu bir işyerinin verimini başka hiçbir şeyle elde edemezsiniz. Unutmayın ki, her yıl gururla açıklanan “En sevilen markalar” o listeye gülümseyen, işyerinden ve çalışma şartlarından memnun çalışanları ile geliyorlar.

2 6 Dinleyin
Dinleyin

Çalışanlarınızın sesine kulak vermenin size bir maliyeti yok ama katkısı çok. Genel memnuniyet durumları, daha fazla verim sağlamak için bir ihtiyaçları olup olmadığı, yaptıkları işlerle yeterli kişisel tatmine ulaşıp ulaşamadıkları… Düzenli olarak mini anketler yapabilir, ihtiyaç durumunda onları bire bir dinleyebilir ve gerekli gördüğünüz konularda çözüm yolları önerebilirsiniz.

3 6 Değerli Olduklarını Hissettirin

Çalışanlarınızın kendini ailenin bir parçası olarak görmesi ve değerli hissetmesi hem işyerine bağlılığını hem verimini arttıracaktır. Ne de olsa herkes ailesinin daima çok iyi olmasını ister. Onlara ailelerini, eşlerini, çocuklarını, sağlıklarını vs sorun, sizin için yalnızca bir çalışandan daha öte bir değerleri olduğunu hissettirin.

4 6 Takdir Edin

Her insanın doğasında yaptığının görülmesi ve takdir edilmesi isteği vardır. Çalışanlarınıza çalışmalarını, başarılarını, gayretlerini gördüğünüzü ve takdir ettiğinizi hissettirin. Onlara motivasyonlarını arttırıcı küçük sürprizler yapabilir, hediye kuponları vs sunabilirsiniz. Edenred Ticket Compliments hediye ve alışveriş kuponları tam da bu noktada ihtiyacınızı karşılıyor, 3000’i aşkın noktada ihtiyaç doğrultusunda özgürce alışveriş imkanı sunuyor.

5 6 Sağlık, Sağlık ve Yine sağlık
Sağlık, Sağlık ve Yine sağlık

Sağlıklı insan verimlidir, kaygıları daha azdır, konsantrasyonu daha yüksektir. Siz de çalışanlarınızın sağlığını düşünerek, dönemsel bilgilendirmeler yapabilir, sağlıklı gıdaya ulaşım olanakları sağlayabilir, stres yönetimi becerisi eğitimi gibi kaynaklar sunabilirsiniz. Edenred Ticket Restaurant Kartı ile çalışanlarınıza 40.000’i aşkın noktada özgürce yemek seçme imkanı verirken, şirket olarak da vergiden kişi başına ayda 420 TL, yılda 5.000 TL’ye varan tasarruf edebilirsiniz.

6 6 Tasarruf Bilinci
Tasarruf Bilinci

Şirketinizde operasyonel kolaylık sağlarken, iş gücünü azaltacak ve tasarrufu arttıracak yöntemler kullanarak verimli ve etkin bir yönetim sunarken, çalışanlarınızda da bu alanda bilinç oluşmasını sağlayabilirsiniz. Gerek zamansal, gerek maddi tasarruf hepimize, hayatımızın her alanında lazım. Edenred Akaryakıt Harcama Yönetimi’nin anlaşmalı istasyonlardan avantajlı satın alma koşulları ile yakıttan hem vakitten hem paradan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800