İşletme Çalışanlarına Kaliteli Yemek, İşverene Ucuz Maliyet Yöntemi

Tasarruf yaparken çalışanları mutlu etmek... Bir işveren daha ne isteyebilir ki... Peki bu nasıl mümkün oluyor?

Şirketlerin verimliliklerini arttırmaları için çalışanların sağlıklarını, öğle yemekleri, kahvaltı gibi ihtiyaçlarını da düşünmeleri gerekiyor. Seçme şansı olmayan, her gün benzer yemekleri yemek zorunda olan çalışanlar ile dilediği yemeği yeme özgürlüğüne sahip olan çalışanlar arasında verim açısından gözle görülür bir fark var. Çalışanların bu haklara sahip olması ise sanıldığı gibi yüksek meblağlı rakamlardan geçmiyor. Hatta bunu yaparken tasarruf yapmak da mümkün.

Türkiye’de kanunlar yemek kartları aracılığıyla çalışanlarına yemek sağlayan işverenlere %90’a kadar vergi avantajı sağlıyor. Bu da çalışan başına ayda ortalama 420 lira, yılda ise 5.000 liraya kadar tasarruf etmek demek oluyor. Bu örnekte gördüğünüz gibi çalışanlarınıza özgürce yemek seçme hakkı vererek, hem tasarruf etmek hem de çalışanlarınızın mutluluğunu artırmanız mümkün.

İşletmeler için işin en güzel yanlarından birisini de söyleyelim; firmada isterseniz 1 kişi olun, isterseniz de 1000 kişi fark etmiyor… bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz.

Türkiye’de bu işin öncülerinden biri olarak; Edenred'in firmalar için yemek kartı çözümü olan Ticket Restaurant’ı sayabiliriz.

28 yıllık bir geçmişi olan Edenred Ticket Restaurant yemek kartlarını 45.000’den fazla noktada kullanabiliyorsunuz. Böylece çalışanlar kolayca dilediği zaman, dilediği yerde istediği yemeğe ulaşabiliyor.   

Bir firma yemek kartı için anlaşırken onun ne kadar yaygın olduğunu, kampanyalar yapıp yapmadığını ve mobil uygulamasının olup olmadığını sormayı unutmayın. Örneğin; Edenred Ticket Restaurant kullanıcıları akıllı telefonlarına indirdikleri MyEdenred uygulaması ile hem Dolu Dolu kampanyalarını takip edip, hangi restoranda indirim ve kampanya olduğunu takip edebiliyor, harcama yaparken kazanıyor, yüklenen bakiyelerini daha uzun sürede kullanabiliyorlar. Ayrıca uygulama üzerinden kart bakiyelerini, hesap hareketlerini takip edebiliyorlar. Bunlara artı olarak Ticket Restaurant kartları yanlarında olmasa bile QR kod ile ödeme yapabilme kolaylığı yaşıyorlar. Edenred Ticket Restaurant Kart müşterisi olursanız, kendiniz adına tasarruflu bir işbirliği yaparken, çalışanlarınız için de kullanışlı bir tercih yapmış olursunuz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800