Cansu Aydemir Coşan Medya Okuryazarlığı Derneği Başkanı / Eğitmen [email protected]

Soru : ben istanbul fatihte kuyumculuk yapıyorum ve işimi buyutmek istiyorum kafamdaki fikirlerin doğruluğunu sizin gibi deyerli yatırım uzmanları ile konuşup teyit etmek istiyorum

Cevap :

Hakan Bey Merhabalar;
Öncelikle hedef koymuş olmanız çok değerli tebrik ederiz. Ancak bunu biraz daha şekillendirin. Örneğin 3 yıl içerisinde X semtinde Y kadar alanda bir kuyumcu dükkanı daha açmak istiyorum. Bunun için ihtiyacınız olan belki biraz masraflardan kısmak biraz da size destek olabilecek kurum ve kuruluşlar bulmak. Küçük ve Orta işletmeler için Kosgeb desteklerine başvurabilirsiniz. Türkonfed ile iletişime geçebilirsiniz. Kendileri maddi ve mentor bulma sizlere destek olma kapsamında fayda sağlayabilirler. Bu kurumları internetten kendi sayfalarından detaylı okuyarak maddi ve manevi anlamda uzman v.s. desteği nasıl alabilirsiniz iletişime geçin deriz.

Soru : Türk piyasası için katma değer sağlıyacağını düşündüğüm elektronik minik bir projem var ve faydalı model olarak tescil ettirme aşamalarındayım,yatırım desteği için melek yatırımcılarının dikkatini nasıl ulaşılabilir yapabilirim ?

Cevap :

Cüneyt Bey Merhabalar; öncelikle iş fikriniz için kutlarız. Tescil ettirme aşaması ise oldukça sağlıklı bir yoldan ve emin adımlarla ilerlediğinizi gösteriyor şüphesiz. Ülkemizde iş fikri olan tüm girişimcilerin sorduğu ortak bir soruyu gündeme getirmişsiniz. Online platformlardan ulaşmak çok kolay gözükse de işe yaradığı ve yaramadığı zamanlar olabiliyor o sebeple; öncelikle sizin çalıştığınız alanda yatırım yapması muhtemel yatırımcıların katılabileceği ortak toplantıları yakalamanızı önerebiliriz. Böylelikle belki 3 dakikalık bir asansör konuşması yakalayabilirsiniz. İletişim bilgilerini alarak bir sonraki tarih ve gün için sözleşebilirsiniz de kendileri ile.

Online ortamlar desteği ile girişimcilik destekleri çok gelişmese de özellikle size önereceğimiz ve mutlaka üzerine düşünerek araştırın diyeceğimiz kurumlar aşağıdaki gibidir. Yukarıdaki gibi öncelikle melek yatırımcıların sosyal medya hesaplarını araştırın, sizin alanınıza karşı heyecan duyanları yakalayın ve yüzyüze gelmek için fırsat kollayın. Israrcı olun ancak bu karşıdakini zorlayacak duruma da gelmesin diye de iletmek isteriz. http://www.galatabusinessangels.com/, http://keiretsuforum.com.tr/, http://www.buba.com.tr/2/melek-yatirimcilik, http://istanbulstartupangels.com/, http://www.sirketortagim.com/, 

Cansu AYDEMİR

Eğitim Koordinatörü

Gsm: 0 553 604 26 70

Twitter, Instagram: cansumaydemir

listelemeye devam et
Üye Ol